Smak nabyty

O blogu/About Smak Nabyty

Smak nabytyWhisky is an acquired taste – mawiają w świecie anglosaskim. Smak do whisky jest rzeczą nabytą.

Trudno o lepsze podsumowanie nie tylko tego, lecz także wielu innych męskich, przynajmniej jeszcze do niedawna, spraw. Ten blog wyraża tęsknotę, ba, sam tęskni za czasami, kiedy mężczyźni delektowali się gorzkim tytoniem cygar, aromatem kawy i torfową wonią szkockiej albo burbona. Czasami, kiedy otoczenie wynagradzało trud codziennego wiązania krawata. Czasy, w których żyjemy, są casual, więc marynarka jest według bliźnich albo dziadkowa, albo hipsterska. Papierowy kubek kawy nie jest twoim prawem do chwili satysfakcji, ale obowiązkiem uczestniczenia w grupie.

Przybywam z przeszłości, by przekazać wam wiadomość: nie idźcie tą drogą.

Ten blog jest o gorzkich, mądrych i męskich jak słowa Toma Waitsa przyjemnościach wszystkiego, co nie jest jednorazowe. Bo jakże może podobać ci się piosenka, którą pierwszy raz słyszysz? Smak przychodzi z czasem.

Smak Nabyty dla początkujących

Smak Nabyty ma ambicję dostarczać w przystępny sposób młodym, inteligentnym mężczyznom pomocnych informacji dotyczących szeroko pojętego stylu życia, czyli, jak mówią mądrzy ludzie, materialnych manifestacji narracji tożsamościowych. Pamiętaj! Styl życia nie zastąpi samego życia. Korzystaj odpowiedzialnie.

Smak Nabyty jest blogiem samodzielnie i hobbystycznie prowadzonym przez zawodowego dziennikarza i redaktora Przemka Bociągę. Pisałem go głównie w latach 2011-2015. Dziś uważam go za zawieszony do odwołania. Jest jednak co czytać, a nawet pozostać w kontakcie na wypadek zmiany strategii. Materiały prezentują subiektywne opinie autora. O ile nie zaznaczono inaczej, nie płacą za nie producenci ani właściciele praw do marek opisanych w tekstach. Już niedługo będą za to płacić czytelnicy – przez Patronite.

Jestem też autorem książki „Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku” (Agora 2019) oraz współautorem „Sztuki życia dla mężczyzn” (Świat Książki 2012)

Smak nabyty: moja książka
Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku

 

 

 

 

 

Ostatnie wpisy:

Jeśli masz dowolną sprawę związaną z obecną lub potencjalną treścią bloga, propozycjami tekstów lub współpracy, nie wahaj się napisać do mnie.

Użyte fotografie, o ile nie zaznaczono inaczej, są mojego autorstwa lub zostały opublikowane jako nieobjęte ochroną praw autorskich. W przeciwnym razie większość z nich jest na którejś z licencji Creative Commons lub są ilustracją produktu omówionego w tekście. Czasem, z powodu ograniczeń layoutu strony, podpisane są w nazwie pliku. Jeśli uważasz, że któreś ze zdjęć narusza prawa autorskie, skontaktuj się ze mną w celu wyjaśnienia sprawy.

Short disclaimer in English: if the photo is not signed, then either it’s made by me or copyrights do not apply. Signed photos in most cases are under the Creative Commons licence (some of them are signed only in filename due to website layout limitations) or illustrate a product review. Should you have any objections regarding copyright violations, feel free to contact me first.

Wpisy lubiane przez Google’a lub mnie – z archiwum:

 1. Tweed. Najlepsza tkanina na marynarkę i symbol odchodzącego świata
 2. Miejscówka kontra przyjaźń
 3. Torfowa whisky: kochaj ją lub znienawidź. Ale raczej kochaj
 4. Jak zrobić domową penicylinę (taki koktajl)
 5. Jak nosić zestaw klubowy
 6. Jak prowadzić dziennik
 7. Macaroni Tomato: poznaj człowieka, który stał się marką
 8. 7 rzeczy, które można robić z książką
 9. Vesper martini. Wypij ze mną ulubiony koktajl Bonda
 10. Sobranie: złote papierosy owiane carską legendą
 11. Kawa z piasku. Mistrz Polski uczy kawy z tygielka
 12. Absynt: naucz się łączyć narkotyki z alkoholem
 13. Apaszka męska: gardłowa sprawa w upały i COVID
 14. Klasyczny whisky sour, wersja casual, czyli najlepsza
 15. Kolorowe skarpetki. Jeśli nie „na Tyrmanda”, to jak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.