O blogu/About

Whisky is an acquired taste – mawiają w świecie anglosaskim. Smak do whisky jest rzeczą nabytą.

Trudno o lepsze podsumowanie nie tylko tego, lecz także wielu innych męskich, przynajmniej jeszcze do niedawna, spraw. Ten blog wyraża tęsknotę, ba, sam tęskni za czasami, kiedy mężczyźni delektowali się gorzkim tytoniem cygar, aromatem kawy i torfową wonią szkockiej albo burbona. Czasami, kiedy otoczenie wynagradzało trud codziennego wiązania krawata. Czasy, w których żyjemy, są casual, więc marynarka jest według bliźnich albo dziadkowa, albo hipsterska. Papierowy kubek kawy nie jest twoim prawem do chwili satysfakcji, ale obowiązkiem uczestniczenia w grupie.

Przybywam z przeszłości, by przekazać wam wiadomość: nie idźcie tą drogą.

Ten blog jest o gorzkich, mądrych i męskich jak słowa Toma Waitsa przyjemnościach wszystkiego, co nie jest jednorazowe. Bo jakże może podobać ci się piosenka, którą pierwszy raz słyszysz? Smak przychodzi z czasem.


Smak Nabyty ma ambicję dostarczać w przystępny sposób młodym, inteligentnym mężczyznom pomocnych informacji dotyczących szeroko pojętego stylu życia, czyli, jak mówią mądrzy ludzie, materialnych manifestacji narracji tożsamościowych. Pamiętaj! Styl życia nie zastąpi samego życia. Korzystaj odpowiedzialnie.

Smak Nabyty jest blogiem samodzielnie i hobbystycznie prowadzonym przez zawodowego redaktora Przemka Bociągę. Materiały prezentują subiektywne opinie autora i, o ile nie zaznaczono inaczej, nie są opłacone przez producentów i właścicieli praw do marek opisanych w tekstach.

Liczba unikatowych użytkowników z ostatniego miesiąca kalendarzowego (październik): 4300.

Jeśli masz dowolną sprawę związaną z obecną lub potencjalną treścią bloga, propozycjami tekstów lub współpracy, nie wahaj się napisać do mnie.

Użyte fotografie, o ile nie zaznaczono inaczej, są mojego autorstwa lub zostały opublikowane jako nieobjęte ochroną praw autorskich. W przeciwnym razie większość z nich jest na którejś z licencji Creative Commons (czasem, z powodu ograniczeń layoutu strony, podpisane są w nazwie pliku) lub są ilustracją produktu omówionego w tekście. Jeśli uważasz, że któreś ze zdjęć narusza prawa autorskie, skontaktuj się ze mną w celu wyjaśnienia sprawy.

Short disclaimer in English: if the photo is not signed, then either it’s made by me or copyrights do not apply. Signed photos in most cases are under the Creative Commons licence (some of them are signed only in filename due to website layout limitations) or illustrate a product review. Should you have any objections regarding copyright violations, feel free to contact me first.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *